کلینیک توانبخشی در کرج:چگونه پدر و مادر با کودک خود ارتباط برقرار کنند؟

کلینیک توانبخشی در کرج:چگونه پدر و مادر با کودک خود ارتباط برقرار کنند؟

 

چگونه با کودکان رابطه برقرار کنیم؟ سوالی که بسیاری از والدین میپرسند. . امروزه میدانیم که دوره سه تا پنج سالگی در کودکان چه تاثیر زیادی در زندگی آن ها خواهد داشت، مخصوصا در ارتباط با مسائلی همچون نحوه ارتباط برقرار کردن با دیگران، احساسی که نسبت به خود دارند و موفقیت در زندگی. رابطه شما نیز همزمان با بزرگ شدن فرزندتان شکل میگیرد. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرمباشید.

چگونه با نوزاد ارتباط برقرار کنیم ؟

چگونه با کودک خود ارتباط برقرار کنیم ؟

احساس امنیت

مهم ترین مسئولیت والدین این هست که به بچه احساس امنیت دهند و به او عشق بورزند. این اتفاق زمانی رخ میدهد که شما به نیاز های بچه وقتی که خسته است، احساس گرسنگی میکند و یا نیاز به آرامش دارد توجه کرده و پاسخ مناسب بدهید. آرام کردن یک کودک در حال گریه به معنای لوس کردن او نیست. زمانی که او را بغل میکنید در واقع به آن ها میگویید که افرادی را در زندگی خود دارد که میتواند به آن ها تکیه کند.

مدیریت احساسات

همزمانی که یک نوزاد بزرگ تر میشود و شروع به راه رفتن میکند رابطه شما با او نیز تغییر خواهد کرد. شما او و حرکات و تلاش هایش در راستای مستقل شدن را تشویق میکنید – مثل اینکه خود کودک لباس هایش را بپوشد، به تنهایی و بدون نظارت بازی کند و یا خودش غذا بخورد. کم کم کودک یاد میگیرد تا احساسات خودش را نیز مدیریت کند. برخی از کودکان ارتباط برقرار کردن با دیگران را خیلی راحت انجام میدهند درحالیکه ممکن است برخی دیگر زمانی که نمیتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند، عصبانی شده و برای آرام شدن به کمک شما نیاز داشته باشند.

همه ما زمانی کاسه صبر مان لبریز میشود و بالاخره با بچه دعوا میکنیم. اگر بچه روی اعصاب شما راه میرود، سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و با او وارد دعوا نشوید. سعی کنید در چنین شرایطی یک استراتژی برای خروج از شرایط پر تنش داشته باشید و مثلا به بچه بگویید “بیا دوباره امتحان کنیم، اینبار من هم کمکت میکنم”.

چگونه با کودک خود ارتباط برقرار کنم

زمان تفریح

زمانی که کودک شما به مدرسه برود، یکبار دیگر تمام دنیایتان عوض خواهد شد. ممکن است در عین حالی که خوشحال هستید اندکی احساس اضطراب نیز داشته باشید و مدام فکر کنید که چگونه فرزندتان با شرایط جدید وفق پیدا کرده و اینکه از الان به بعد خانواده و یا کار (اگر شاغل هستید) را چگونه باید کنترل کنید.

اینجا چند راهنمایی کوچک وجود دارد :

– تا جایی که میتوانید منظم باشید، لیست کار ها را تهیه کنید، برنامه هایتان را تنظیم کنید و از قبل برای غذا درست کردن برنامه ریزی داشته باشید.
– اگر همه چیز آن طور که شما میخواهید نیست، نترسید و شرایط را کنترل کنید.
– تا آنجایی که ممکن است طبق روال همیشگی رفتار کرده و زندگی را بگذرانید.
– پس از یک روز طولانی و خسته کننده، شام را با خانواده خورده و خواب خوب و راحتی داشته باشید.
– برای وقت گذراندن با کودکتان برنامه ریزی کنید. صرفا شرکت در برنامه های مدرسه کافی نیست. مثلا در حمام کمی آب بازی کنید و یا موقع خواب برایش قصه بخوانید.

ارتباط برقرار کردن با کودکان

البته اگر روز واقعا سختی داشتید و شرایط خیلی سخت است، خیلی راحت به بچه بگویید که متاسف هستید و اینکه یک روز سخت داشتید، او را ببوسید و بگذارید بخوابد. همیشه بیاد داشته باشید که از خودتان نیز باید مراقبت بکنید. اینطوری صبور بودن، پر انرژی بودن و درک اینکه باید یک مادر یا پدر فعال و پر رنگ در زندگی کودک خود باشید را میاموزید.

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک پردیسان

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک شهید چمران

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک مهران

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کرج نو

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک موحدین

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در گلشهر

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در درختی

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در میدان عطار

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در گلزار

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در انوشیروان

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در حصارک پایین

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در رضا شهر

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک ولیعصر

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک قائمیه

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک گلها

 

Related posts