لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:چگونه زمان سم زدایی بدن را بفهمیم؟

لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:چگونه زمان سم زدایی بدن را بفهمیم؟

چه زمانی باید بدنمان را سم زدایی کنیم؟ آیا هشدار مشخصی برای اینکار وجود دارد؟

از کجا بدانیم که زمان سم زدایی بدن فرا رسیده؟ سم زدایی بدن هر چند سال های اخیر خیلی مورد توجه قرار گرفته و همه جا از آن شنیده می شود، ولی در واقع یک روش قدیمی برای خارج کردن سموم از بدن است.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت نت نوشت ( نویسنده: پوران ریاضی پور)؛ تجمع سم ها در بدن در نتیجه آب و هوای آلوده و زندگی شهرنشینی که روز به روز در ایران بیشتر هم می شود، باعث می شود تا اهمیت بیشتری به سم زدایی بدهیم. ولی این که چه موقع بدن نیاز به سم زدایی دارد و زمان سم زدایی بدن چه موقعی است موضوعی است که امروز 15 نشانه مهم آن را در آلامتو می خوانید.

بهترین زمان سم زدایی بدن

 1. هوس می کنید غذاهای شیرین بخورید

اگر هر یکی دو ساعت یک بار دل تان می خواهد شیرینی، کیک، باقلوا یا هر چیزی بامزه شیرین بخورید نشان می دهد که زمان سم زدایی بدن تان فرا رسیده است. احتمالا از غذاهای فست فود یا فرآوری شده هم استفاده می کنید. چون این نوع غذاها باعث می شود تا سطح قند خون و هورمون لپتین Leptin پایین بیاید در نتیجه مدام هوس خوردن غذاهای شیرین می کنید.

لازم است هر چه زودتر با سم زدایی شکر شروع کنید، غذاهای حاوی غلات، میوه و سبزیجات بخورید تا هورمون های بدن به حالت طبیعی برگردد.

 1. معده تان مشکل دارد

مشکلات دستگاه گوارش یکی از علائم جدی برای سم زدایی کل بدن است. یبوست، اسهال، حالت تهوع و نفخ یعنی زمان سم زدایی بدن است و وقتش است که استراحتی به دستگاه گوارش بدهید و آن هم از طریق سم زدایی میسر است.

 1. آلرژی دارید

حتی اگر آلرژی فصلی دارید، یا آلرژی که هر از گاهی می رود و دوباره سروکله اش پیدا می شود نشان می دهد دستگاه ایمنی بدن شما ضعیف است. گاهی معده ، گاهی سینوس، گاهی چشم و گاهی پوست به چیزی واکنش نشان می دهد.

 1. غذای سالم می خورید ولی احساس سلامتی نمی کنید

حتی اگر یک رژیم غذایی سالم را رعایت می کنید دلیل نمی شود بدن را سم زدایی نکنید. گاهی لازم است یک غذای خاص را برای مدتی از برنامه غذایی تان حذف کنید. به این ترتیب هم به دستگاه گوارش استراحت داده اید هم بدن تان را سم زدایی کرده اید.

 1. پوست تان شفاف نیست

سم ها و مواد شیمایی که از آب و هوا جذب بدن می شوند بر روی ظاهر پوست تاثیر می گذارند. در واقع عدم شفافیت پوست نشان می دهد که سطح مواد سمی در بدن خیلی زیاد شده است و ر فرا رسیده. آکنه، خارش و سرخ شدن و تورم پوست از علائم وجود سم در بدن است. هرچند پوست با عرق کردن سعی می کند سموم را دفع کند ولی شما هم با سم زدایی کاری کنید تا پوست سالم و شفاف شود.

 1. مدام احساس خستگی می کنید

خستگی مداوم که به آن خستگی آدرنال Adrenal هم گفته می شود. این اتفاق زمانی می افتد که مغز و غدد آدرنال در نتیجه تجمع سموم امکان دفع کورتیزول را ندارند. حضور کورتیزول در اعضا بدن باعث احساس خستگی، التهاب ، استرس و عدم تعادل میکروارگانیسم های بدن می شود.

پیشنهاد امروز

آیا از گذشته‌ام با همسرم صحبت کنم یا نه؟

آیا از گذشته‌ام با همسرم صحبت کنم یا نه؟

 1. تمرکز ندارید

اگر حافظه تان ضعیف شده و تمرکز ندارید، و حتی چیزهای بسیار کوچک یادتان می رود مطمئن باشید زمان سم زدایی بدن تان فرا رسیده است. وجود سم باعث بروز انواع التهابات می شود. گاهی این التهابات در داخل بدن اتفاق می افتد و مثل خارش یا قرمز شدن پوست نیست که شما بتوانید ببینید. فقط احساس می کنید تمرکز و حافظه تان مثل قبل نیست.

سندرم مغز نشت دار Leaky brain syndrome در نتیجه التهابات ناشی از تجمع سموم به همین حالت گفته می شود. بعد از یک سم زدایی خوب همه چیز را با هوشیاری کامل به یاد می آورید و مشکل عدم تمرکزتان رفع می شود.

 1. درد مفاصل تان یک لحظه هم قطع نمی شود

به هر حال میانسالی و ورزش های سنگین باعث بروز درد مفاصل می شود. دردی که براثر فعالیت های سنگین اذیت تان می کند طبیعی است. ولی اگر بدون آن که کار خاصی انجام داده باشید مفاصل تان مدام درد می کند زمان سم زدایی بدن است.

 1. همیشه استرس دارید

هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است ولی شما استرس دارید. احتمالا زمان سم زدایی است !

بارها گفته ایم استرس علت اصلی و بدتر شدن خیلی از بیماری ها است چون سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. اگر بتوانید با چند ماده غذایی طبیعی بدن تان را سم زدایی کنید هم از نظر جسمی هم روحی احساس سلامت می کنید و دیگر از استرس خبری نیست.

 1. وقتی اسم سم زدایی می آید اخم می کنید

سم زدایی یعنی این که غذاهایی را که در حال حاضر هر روز میل می کنید برای چند روز باید کنار بگذارید. ولی خیلی از غذاهایی که به صورت عادت از آن ها استفاده می کنید احتمالا منشا تجمع سم در بدن تان است. پس باید تغییری در این عادت بدهید و به جای آن از غذاهای سالم استفاده کنید. بعد از چند روز تغییر شگفت انگیزی را در بدن تان مشاهده می کنید.

 1. احساس می کنید چیزی درون بدن تان درست کار نمی کند

عادت ماهانه نامنظم، خستگی، افزایش یا کاهش وزن بدون دلیل یعنی این که هورمون های بدن درست کار نمی کند و زمان سم زدایی است. با سم زدایی باعث می شوید هورمون های بدن به تعادل برسد و بدن سالم تری داشته باشید.

 1. بدن تان بو می دهد

حتما شما هم این مثل معروف را شنیده اید ” شما همان چیزی هستید که می خورید”. از آن جا که یکی از روش های بدن برای دفع سموم عرق کردن است، بوی بدن حالا در هر قسمتی مثل پا یا زیر بغل یا هر جای دیگری یعنی این که بدن شما به سم زدایی نیاز دارد و زمان سم زدایی بدن است.

 1. الگوی خواب تان به هم ریخته است

بدخوابی یا بی خوابی تاثیرات مخربی روی جسم و روح دارد. بی خوابی و بدخوابی علت نیست در واقع خودشان معلول یک علت بزرگ تر هستند. با سم زدایی هر آن چه باعث بروز التهابات می شود از بین می رود و شما بهتر می خوابید.

 1. افسرده و مضطرب هستید

امروزه ثابت شده افسردگی و اضطراب در نتیجه بروز التهابات در مغز روی می دهد. پس با یک روش تغذیه ای مناسب باید این التهابات را از بین ببرید و آن هم از طریق سم زدایی انجام می گیرد.

 1. سرماخوردگی تان خیلی شدید است

  طبیعی است سالی یکی دوبار هر کسی سرما بخورد. ولی اگر سرماخوردگی شدید و طولانی و با گلودرد همراه باشد نشانه این است که زمان سم زدایی بدن است تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود و میکروب ها و ویروس های مضر از بدن خارج شود.

Related posts