لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:درد بدن نشانه چيست؟

لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:درد بدن نشانه چيست؟

بدن ما در طول روز ممکن است دردهای مختلفی را تجربه کند که اکثر آنها غیرمهم بوده و برطرف میشوند اما برخی از دردها را نباید نادیده گرفت!

برخي درد‌ها مانند چراغ قرمز هستند تا توجه شما را به مشکلي جدی در بدنتان جلب کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از روزنامه «هفت صبح» بسیاری از افراد به دردهای مزمن دچارند و این احساس ناخوشایند را همواره با خود دارند و در واقع می‌دانند علت دردی که تحمل می‌کنند چیست، اما‌ گاه پیش می‌آید که درد ناگهان ظاهر می‌شود و در بدن شما جا خوش می‌کند.

برای درمان چنین دردی که به نظر می‌رسد با دردهای معمولی ناشی از خستگی یا بیماری‌های حاد مانند سرماخوردگی کمی تفاوت دارد، بی‌شک به مراقبت‌های پزشکی جدی نیاز پیدا می‌کنید و البته هرچه زود‌تر برای رفع درد اقدام کنید بهتر است.

موارد زیر دردهایی هستند که خطر آفرینند و اگر به آن‌ها توجه نکنید ممکن است لطمات جبران‌ناپذیری به بدن شما وارد کنند؛ در واقع این درد‌ها چراغ قرمزی هستند برای اینکه توجه شما را به مشکل جدی در بدنتان جلب کنند.

  1. درد قفسه سینه

حملات قلبی یکی از پرتعداد‌ترین بیماری‌ها در سراسر دنیاست و هر دو گروه مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حملات قلبی به طور معمول، سه شاخص شناسایی اصلی دارند که هم در مردان و هم در زنان مشترکند كه شامل درد دائمی قفسه سینه، تنگی نفس و هرگونه درد غیرمعمولی که در قسمت بالای بدن احساس کنید است.

اگر تجربه چنین دردی را در بدنتان دارید که تا پیش از این نداشته‌اید و دردی است که آرام و متوقف نمی‌شود، به سرعت به پزشک مراجعه کنید یا با ۱۱۵ تماس بگیرید.

  1. سردرد شدید

اگر به صورت دائم سردردهای شدید دارید، به احتمال زیاد به میگرن دچار شده‌اید اما اگر این درد با علائم دیگر ميگرن مانند استفراغ، حالت تهوع، اختلال در دید، تاری یا سوزش و بی‌حسی در پا‌ها و دست‌ها همراه نیست، ممکن است یک آنوریسم مغزی باشد.

آنوریسم بزرگ‌شدن یا بیرون زدگی دیواره یک سرخرگ به دلیل ضعف دیواره سرخرگی است. آنوریسم پشت سر هم در چند دقیقه می‌تواند موجب آسیب مغزی شود؛ بنابراین اگر سردرد شما آرام نمی‌شود به پزشک مراجعه کنید.

  1. دندان‌درد ضربانی

اگر به طور ناگهانی دچار دندان‌درد ضربانی شدید، به احتمال زیاد عصب دندان شما آسیب دیده است. دلیل دیگر درد شدید دندان شکستن یا پوسیده شدن مينای مرواریدرنگ دندان است. اگر به سرعت این آسیب را ترمیم نکنید باکتری‌های موجود در دهان به عصب دندانتان حمله می‌کنند.

  1. درد در قسمت راست بدن

اگر در قسمت راست بدن خود درد شدیدی احساس می‌کنید و تب و حالت تهوع دارید، در این صورت ممکن است آپاندیسیت یا اگر خانم هستید، کیست تخمدانی داشته باشید. آپاندیس در حالت معمول کیسه‌ایست که دائم پر و خالی می‌شود اما وقتی درد احساس می‌کنید ممکن است یک تاب یا پارگی، سبب آن باشد.

در هر دو مورد شما به جراحی اضطراری نیاز دارید. آپاندیس ملتهب را می‌توانید نزد متخصص بیماری‌های معده و روده جراحی کنید.

کیست پیچیده را نیز باید با جراحی بردارید زیرا می‌تواند جریان خون به تخمدان را در عرض چند ساعت مسدود کند.

  1. ناراحتی شکمی همراه با نفخ

اگر در ماه گذشته، شکمتان دائم نفخ داشت و در واقع این نفخ بیشتر از یک روز طول کشید، همچنین خوردن مقدار اندکی از غذا شما را آزار داد، بد نیست بدانید طبق تحقیقات بنیاد سرطان زنان که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد بدبینانه‌ترین اتفاقی که ممکن است افتاده باشد، سرطان تخمدان است. نفخ، درد شکم و لگن و مشکل در خوردن غذا، علائم اولیه سرطان تخمدان است.

اگر شما تجربه چنین حالتی را داشته‌اید كه بیش از چند روز به طول انجامیده، به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

  1. کمردرد و سوزش انگشتان پا

دیسک‌ها مانند بالشتی نرم، بافت استخوانی ستون فقرات شما را در بر گرفته‌اند، اگر در بالا رفتن از پله‌ها دچار مشکل می‌شوید و کمر درد احساس می‌کنید، احتمال دارد ستون فقرات شما در معرض خطر آسیب عصبی دائمی باشد؛ بنابراین باید به تمرین‌های ورزشی ارتوپدی بپردازید تا متخصص طب ورزشی با تحریک عصب نخاعی درد شما را از بین ببرد.

  1. پادرد همراه با تورم

اگر در ناحیه از پای خود ورم قابل توجه و شدیدی مشاهده کردید که گرم و قرمزرنگ است احتمال دارد یک لخته خون در آن ناحیه باعث آزار شما شده باشد.

فراموش نکنید اگر ناحیه را ماساژ بدهید یا راه بروید ممکن است لخته‌های خون از طریق رگ‌های خونی جا به جا شوند و اکسیژن رسانی به بدن با اختلال مواجه شود؛ بنابراین از این کار پرهیز کنید و موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

Related posts