بهترین مرکز تخصصی توانبخشی کرج:3 راهکار ساده برای درمان درد زانو

بهترین مرکز تخصصی توانبخشی کرج:3 راهکار ساده برای درمان درد زانو

میلیون ها نفر در جهان به خاطر آرتریت استخوانی، زانو های دردناکی دارند. درمان ها از ورزش کردن تا تزریق استروئید و حتی جراحی متغیر است. ولی تحقیقات حاکی از این هستند که شما می توانید راهکاری خوشمزه تر را برای درمان طی کنید! اگر مواد غذایی زیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید می توانید بدون دارو التهاب زانوهایتان را کم کنید.

سویا
سویا سرشار از isoflavon که یک نوع هورمون گیاهی است، می باشد. طبق تحقیق دانشگاه ایالتی اوکلاهوما افرادی که درد زانو داشتند بعد از مصرف سویا درد کمتری احساس کرده و نیاز کمتری به مسکن داشته اند. این افراد نوشیدنی حاوی پودر سویا (که حاوی ۴۰ گرم پروتئین بود) مصرف کردند.

3 راهکار ساده برای درمان درد زانو

همچنین به گفته سرپرست تحقیقات (دکتر بهرام ارجمندی) شما می توانید همین تاثیرات را از مواد دیگری مثل شیر با طمع سویا، همبرگر سویا و … دریافت کنید.


میوه
در تحقیقی روی ۲۹۳ فرد بزرگسال استرالیایی، ثابت شد خوردن روزانه مقداری میوه، خطر آسیب مغز استخوان را کاهش می دهد (که این آسیب نشانه بدتر شدن التهاب زانو می باشد).

3 راهکار ساده برای درمان درد زانو

به نظر می رسد بهترین میوه ها برای درد زانو عبارتند از آنهایی که ویتامین ث دارند، مانند کیوی، پرتقال، انبه و گریپ فروت. تحقیقات احتمال داده که ویتامین ث باعث می شود که درد و التهاب زانو ها و ساختارهای حمایت کننده آنها کاهش یابد.

ماهی
تحقیقات زیادی نشان داده اند که ماهی و روغن آن در التیام درد ناشی از آرتریت نقش دارند. اکنون مطالعات نشان می دهد که اسید چرب امگا-۳ علاوه بر سرکوب کردن مواد شیمیایی که باعث آرتریت می شوند، پروتئین هایی که در از بین بردن غضروف زانو نقش دارند را نیز نابود می کند.

3 راهکار ساده برای درمان درد زانو

۲ واحد روغن ماهی در هفته یا روزانه یک گرم کپسول امگا-۳ میل کنید تا درد زانوی کمتری داشته باشید.

گردآوری: آلامتو

Related posts